Rurociąg, mający za zadanie przewodzić gazy, opary i przemysłowe ciecze chemiczne to konstrukcja, która wymaga zastosowania szczególnie wytrzymałych elementów montażowych. Nie tylko trwałość owych elenetów, ale i dodatkowe funkcje ochronne są kwestią niezbędną i pożądaną.

Kompleksowe neutralizowanie drgań. O kompensatorach tkaninowych przemysłowych

kompensatory tkaninowe przemysłoweDrgania, powstające w trakcie transportowania gazów czy materiałów sypkich, łagodzą kompensatory tkaninowe przemysłowe. Elementy te mają konstrukcyjnie chronić rury i ich łączenia. Materiałowa budowa jedno – lub wielowarstwowa ma na celu właśnie optymalną łączliwość z miejscem stykania się rur, łagodzenie nieuchronnych przesunięć i zmian struktury konstrukcji rurociągu (materiał metalowy również pracuje i jest podatny na przepływające przezeń substancje). Tkaniny, wykorzystywane do budowy kompensatorów, to przede wszystkim poliamid i poliester, które sprawdzają się w przewodzeniu drgań przy średnich temperaturach, a także specjalne tworzywo ceramiczne i szklane, charakteryzujące się wysoką wytrzymałością na działanie przewodzonych substancji chemicznych. Kształt kompensatora jest dostosowywany indywidualnie do zapotrzebowania i zamówienia. Do dyspozycji dostępne są kondensatory kwadratowe, okrągłe lub o kształcie nieregularnym, a ze względu na rodzaj mocowania – rękawowe, kołnierzowe, harmonijkowe, często wyposażone w dodatkowe osłony izolujące.

Istnieje wiele rozwiązań, mających na celu usprawnienie i zabezpieczenie procesu dystrybucji substancji chemicznych w zakładach przemysłowych. Zastosowanie odpornych na wymagające warunki kondensatorów, skonstruowanych z odpowiednio przystosowanych materiałów, stanowi skuteczne wsparcie i zabezpieczenie systemu rurociągu przemysłowego.

Firmowa czapka na urodziny<< >>Czy grill gazowy jest lepszy niż węglowy?

O Autorze : Zdzisław Paksiński