Ratusze, urzędy miasta, szpitale, szkoły, sądy, inne miejsca użyteczności publicznej w Łodzi. Większość z nich co najmniej przyzwoicie, jeśli nie ładnie i zadbanie. Jak tego dokonują? Kto zatrudnia ekipy sprzątające? Czy sam prezydent miasta się tym zajmuje? A szpitale? Czy dyrektor placówki ma tyle czasu by zajmować się nadzorowaniem remontów?

Czy zastanawiało was kto zarządza nieruchomościami publicznymi?

nieruchomościKtoś się przecież tym zajmuje, a raczej wojewoda czy wójt gminy ma ważniejsze sprawy na głowie niż trawnik przed jego miejscem pracy. Można by pomyśleć, że administracja nieruchomościami Łódź jest bardzo rozwiniętym rynkiem i dotarła również do budynków publicznych. Jednak wystarczy sprawdzić jakąkolwiek stronę firmy, która oferuje zarządzanie nieruchomościami, żeby przekonać się, że ich interesuje jedynie administracja nieruchomości prywatnych i firmowych, takich jak bloki mieszkalne, kamienice, czy biurowce. Jak więc udaje się utrzymać te wszystkie budynki w dobrym stanie? Ogłaszane są po prostu przetargi. Na stronie urzędów, placówek i miejskich informatorów można znaleźć ich aktualną listę. W ten sposób wszystkie publiczne instytucje sobie radzą. Jakiego rodzaju przetargi są robione? Dostarczenie drukarek do biura, odśnieżanie dochód budynków wraz z usuwaniem sopli lodów, codzienne sprzątanie budynku, pielęgnacja terenów zielonych, to jest parków, skwerów, lasków, inwentaryzacja budynków, zakup służbowych samochodów, druk materiałów promocyjnych dostarczanych do biur informacji turystycznych, prowadzenie szkoleń podnoszących kwalifikacje pracowników, wykonanie rzeźby upamiętniającej znaną postać związana z miastem, czy wykonanie parkingu miejskiego.

Na złożenie oferty zawsze jest ograniczony czas, a wygrywa firma, która przedstawi najkorzystniejszą, tj. najtańszą, ale najlepiej wykonaną ofertę. Tak wygląda zarządzanie nieruchomościami publicznymi.

Świetnie wyposażona siłownia.<< >>O czym pamiętać otwierając sklep spożywczy

O Autorze : Władimir Kliczkowski